Lenovo je výrobce počítačů sídlící v Číně (Hong Kongu). V roce 2005 firma koupila počítačovou divizi IBM a zařadila se mezi největší výrobce počítačů na světě. Nejznámější produkty od této značky jsou: ThinkPad, IdeaPad, Tablety Yoga, ThinkCentre, IdeaCentre, řada chytrých telefonů, LCD monitory a ThinkServer.

 

 


Firma Acer se zabývá výrobou stolních počítačů, notebooků, monitorů, tabletů, telefonů, projektorů a příslušenství. Firma byla založena v roce 1976 a má sídlo na Tchaj-wanu. Společnost vlastní nebo má podíl v těchto značkách: Gateway, Packard Bell, eMachines, E-TEN.

 

 

 


Packard Bell, dceřiná společnost firmy Acer je nizozemský výrobce počítačů. Za úspěch značky může série omylů, především chybné rozeznání jména zákazníky. Značka bývala často chybně přirovnávána k jiným značkám, což podpořilo jejich prodeje.

 

 


Firma Gateway vznikla v roce 1985 a zabývala se výrobou stolních počítačů a notebooků. V roce 2007 však značku odkoupila firma Acer. V roce 2008 značka ukončila veškeré prodeje své elektroniky. Dnes Gateway patří pod firmu Acer a značka prodává své produkty pouze přes Acer store. Gateway může být považována v dnešních dnech pouze jako divize Aceru.

 

 

 

Dell Inc. je americká společnost, která vyrábí a prodává především počítače. Jejich produkty tvoří osobní počítače, servery, switche, tiskárny, software a periferie. Společnost Dell má zapuštěné kořeny i v jiných segmentech elektroniky, než jsou počítače. Dell Inc. Vyrábí a prodává také MP3 přehrávače, fotoaparáty i televize. Značce Dell patří série počítačů Alienware, který stojí za zmínku. Je to jeden z nejlepších počítačů vůbec.

  


 

 

Apple je americká firma se sídlem v Kalifornii, která působí v oblasti elektroniky (Hardware i software). Nejznámější produkty z jejich dílny je Mac, iPod, iPhone, iPad a Apple Watch. V jejich počítačích je nainstalován výborný macOS. Dotyková zařízení disponují s operačním systémem iOS. S touto značkou je spojen především Steve Jobs a Steve Wozniak. 

Toshiba je japonská značka se sídlem v Tokiu. Vyrábí osobní počítače, notebooky, tablety, televize a další spotřební elektroniku. Velmi známá série notebooků pro domácnosti je celým názvem Toshiba Satellite. Oblíbené série od Toshiby jsou ale i Qosmio (inteligentní zábava), vysoce přenosné zařízení Portégé a podnikové produkty Tecra.

 

 

 

MSI, to je tchajwanská firma, která sídlí v čínském Jhonghe. Firma MSI vyrábí výpočetní techniku a navrhuje a vyvíjí hardware pro počítače. Z jejich dílny odchází notebooky, základní desky, grafické karty, All-in-One počítače, servery, periferie pro počítače a další. Tato firma kromě svých produktů vlastní i několik ocenění. Například v roce 2015 byla MSI ohodnocena jako čtvrtá nejlepší notebooková značka za rok 2015.